نمایش سبد خرید من

نامه یک شهروند ناغانی

نامه یک شهروند ناغانی

0

 

 

باسلام ، از اینکه ناغانی هستم به خودم میبالم زیرا انسانی قوی و مصمم هستم واین ویژگی ها را مدیون ناغانی بودنم میدانم ، آب و هوای ناغان و کوههای طاراف آن باعث میشود مثل همان کوهها سخت و قوی باشیم ،و دارای هوشی ذاتی که در همه ما بختیاری ها مخصوصاً ناغانیها وجود دارد و هرکدام به نحوی از ان استفاده میکنیم.

من به عنوان یک ناغانی حرفهایی رو  دوست داشتم بزنم که تا همه بخوانند و ما انسانهایی آسان گیر و راحتی هستیم ، و همین آسان گیر بودنمان باعث میشود به خیلی چیز ها توجه نداشته باشیم . 
مثلاً : یکی از مشکلاتی که شهر ناغان دارد نداشتن جای نشستن بر سر مزار های این شهر است که باز هم آن هم از قوی بودنمان است برای سخت کوشی و تحمل مشکلات است که در وجودمان است حاضریم ساعتها در آفتاب گرم تابستان بدون داشتن جایی با صندلی و سایه  ،یا نیمکتی در سایه به زجر کشیدن ادامه دهیم .و همین استقامت و توان سختی کشیدنمان باعث مشود که نتوانیم شهر با امکانات رفاهی داشته باشیم.

 

زیرا برای هیچکدام از ما راحت بودن شرط اول نیست .
 ولی اول باید تغییر در خودمان بوجود بیاوریم تا بعد بتوانیم تغییری در شهرمان بوجود بیاوریم ، اگر میبینیم شهرهای بزرگ وحتی شهرهای کوچک پیشرفتی در آنهاهست بخاطر خواسته های شهروندان انجا هست ما وقتی خودمان به همه چیز راضی هستیم و از سختی کشیدن خودمان لذت میبریم پس شهرمان هم در همان نقطه اولیه میماند و هیچ پیشرفتی نمیکند .
یا مثلاً برای بردن زباله ها از درب منزل کاری ضروری است ، ولی هفته ای  1 بار یا دوبار این اتفاق میافتد و حتی در شهر سطل های زباله شهرداری وجود ندارد ! 
که کسی خودش آشغالها را در آن بریزد .
تا خودمان نخواهیم به همین روال میگذرد . من به عنوان کسی در شهر ناغان ساکن هستم متوجه شده ام که در ناغان اگر کم و کاستی هایی وجود دارد فقط و فقط خودمان نخواسته ایم که داشته باشیم اگر کمی تلاشی کنیم و انتظار کمی راحتی و اسایش داشته باشیم بهترین شهر را خواهیم داشت حتی شبها .
حاضریم در تاریکی مطلق یک کوچه به خودمان سختی بدهیم و با زجر و ترس ندیدن جلوی پای خودمان از آن کوچه بگذریم و از اداره برق ناغان نخواهیم در آن کوچه تیر برق بگذارد . زیراقوی بودن خود را در طی کردن آن کوچه بدون برق میدانیم . ولی این را نمیدانیم تا وقتی هر معظلی راه حل دارد کشیدن سختی      بیهوده است .
برای ما بهتر است سختی کشیدن را در حل کردن آن مشکل دنبال کنیم .

 

حتی مغازه های ناغان انحصاری شده یعنی بعضی مغازه ها که فروشنده آنها خانم است(سوپر   لوازم خانگی )  ، ورود آقایان ممنوع است و مغازه هایی که فروشنده های آنها آقا میباشد خرید کردن یک خانم از آن گناه کبیره است  باز هم باید این مشکل را در وجود خودمان بیابیم .
مگر به غیر از این است که آن خانم برای خرید می رود.  برای احتیاجات روزانه خود ؟ 
خرید رفتن است و چیز غیر قابل هضمی نیست . 
بیایید از خودمان شروع کنیم و نگاه به شهرهای بزرگ و پیشرفته کنیم. و خانمهایمان از لحاظ تحصیلات و شعور و غیرت چیزی از مردها کم ندارند را ضعیف نشماریم .

 ادامه دارد..

 

 • کمپین جمع آوری زباله های سولگان
 • اقامت در شهر ناغان
 • فروش محصولات کشاورزی و دامپروری ناغان
 • ناغان نگین چهار محال بختیاری

  ناشر

  0 نظرات

   هنوز برای این مطلب نظری داده نشده است

  ارسال نظرات

  کاربر مهمان هستید ؟

  برای ثبت نظر وارد شوید


  هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

  ناغان نگین چهار محال بختیاری ... همین الان شروع کنید
  ناغان